IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Rangi i awanse

Go down 
AutorWiadomość
Varagarv
Wesoły Morderca
avatar

Liczba postów : 287
Join date : 03/07/2014

PisanieTemat: Rangi i awanse   Sob Maj 30, 2015 10:08 pm

Zarówno w Soul Society, jak i Las Noches, istnieje ścisły system rang określający nie tylko siłę danego osobnika, ale także jego władzę i obowiązki.

Rangi innych ras zostały opisane w odpowiadających im tematach w subforum rasy.

Uwaga!Rangi mają znaczenie głównie fabularne. Oznacza to, że osoba, której siła nie wskazywałaby na porucznika, a jednak ma ona odpowiednie predyspozycje, może takowym zostać.


Awanse:

Istnieją dwa rodzaje awansów: ADMINISTRACYJNE i FABULARNE.

Awans ADMINSTRACYJNY jest równoznaczny z awansem FABULARNYM, jednak awans FABULARNY nie jest równoznaczny z awansem ADMINISTRACYJNYM.


AWANSE FABULARNE

  Są nadawane z woli graczy i mają wpływ jedynie na fabułę:
  - Postać może być awansowana przez inną, jeśli jej ranga jest co najmniej o jeden wyższa od nadawanej;
  - Awans musi być uzasadniony zasługami i zostać zatwierdzony przez administrację;
  - WYJĄTEK: zostanie Espadą musi być poprzedzone przez pokonanie/zabicie swojego poprzednika - dopiero to daje Arrancarowi dostateczny prestiż, by został przyjęty na stanowisko;
  Korzyści płynące z awansu FABULARNEGO:
  - prestiż;
  - Nowy pakiet kidou.
  Obowiązki płynące z awansu FABULARNEGO:
  - każdy z oficerów, poruczników, kapitanów oraz ich odpowiedników w Las Noches oraz analogów z innych ras musi przeprowadzić w ciągu 6 miesięcy jeden trening dla postaci o niższej randze;
  - każdy z oficerów, poruczników, kapitanów oraz ich odpowiedników w Las Noches musi przeprowadzić w ciągu 12 miesięcy jeden mini-event dla postaci o niższej randze;
  Nie przestrzeganie obowiązków może być karane degradacją postaci.AWANSE ADMINISTRACYJNE

  Są nadawane z woli administracji i niosą ze sobą to samo co awanse fabularne:
  - Postać zostaje awansowana z decyzji administracji, która bierze pod uwagę wszystkie zasługi i osiągnięcia, a potem przeprowadzana jest oficjalna procedura;
  Korzyści płynące z awansu ADMINISTRACYJNEGO:
  - Takie same jak z FABULARNEGO;
  Obowiązki płynące z awansu ADMINISTRACYJNEGO:
  - Takie same jak z FABULARNEGO.


NIEZALEŻNY BOOST DLA POSTACI

  Dawany przez administrację postaciom które nie mogą awansować, lecz zasługują na specjalne nagrody:
  - Ulepszenie posiadanej już techniki/właściwości shikai/zaklęcia kidou/ressurection/fullbringu/łuku Quincy, bądź ulepszenie którejś z technik rasowych.
  - Nowa technika/właściwość shikai/zaklęcie kidou/ressurection/fullbringu/łuku Quincy, bądź nowa technika rasowa, jeśli jakiejś nie mieliśmy.
  - Awans administracyjny też jest boostem.


Obowiązki postaci w randze oficerskiej i wyższej:
  a) Przeprowadzenie w ciągu 6 miesięcy jednego dowolnego treningu dla podwładnych ze swojego oddziału (w przypadku Arrancarnów, Quincy oraz Fullbringerów dla dowolnych przedstawicieli swojej frakcji/rasy mających niższą rangę).
 • Trening takowy musi być zgłoszony do Administracji na 2 tygodnie przed jego przeprowadzeniem, oraz na 2 tygodnie przed nim ogłoszenie o nim musi wisieć w kwaterze danego Oficera/Porucznika/Kapitana oraz odpowiednich analogów innych ras.
 • Treningi takie są obowiązkowe dla członków dywizji, aczkolwiek muszą oni zgłosić prośbę o pozwolenie wzięcia w nim udziału w odpowiednim temacie SESJI Treningowej i zużywają jeden trening z SESJI (jest to jedyna opcja kiedy można zmienić prośbę o trening, by dostosować ją do programu zajęć wymyślonych przez prowadzącego trening).
  Jeżeli nikt się na trening nie zgłosi uważa się, że obowiązek treningu został wypełniony jako obowiązek Oficera/Porucznika/Kapitana lub ich analoga u innej frakcji.
 • Temat treningu jest wybierany przez Prowadzącego, aczkolwiek, jeśli podwładny ma wybrane zagadnienie na poziomie wyższej rangi podczas treningu uczy się czegoś innego. Tematem treningu nie może być kidou z pakietu znanego dywizjonistom od początku gry, nawet w celu poprawienia go.
 • W treningu ma prawo brać udział jedna osoba z innej dywizji, po dogadaniu się z prowadzącym trening i uzyskaniu zgody od Administracji.
  b) Przeprowadzenie w ciągu 12 miesięcy* jednego mini-eventu dla członków swojego oddziału**, polegający na wykonaniu jakiegoś prostego zadania prowadzącego do walki (patrol Rukongai, Karmienie Menosów itp) .
  W przypadku Shinigami jak i Arrancarnów może być patrol Świata Żywych, na który wychodzi się wraz z grupką podopiecznych i dowodzi nimi, oraz/lub daje zadania do wykonania.
  ** analogi u innych ras dla dowolnej grupki osób o niższej randze należących do frakcji.
 • Nie wywiązanie się z powyższych obowiązków skutkuje karami od Administracji, począwszy od zakazu treningu własnej postaci, po degradacje fabularne lub inne nieprzyjemności. Po nadrobieniu zaległości kara może zostać anulowana*.
  * Oficerowie/Porucznicy/Kapitanowie, którzy nie mają w swoich dywizjach aktualnie grających graczy mają obowiązek zrobić trening „Otwarty” dla minimum 2 graczy dowolnych dywizji, na zasadach jak trenowanie własnych podwładnych.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Rangi i awanse
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Reiryoku ::  :: ENCYKLOPEDIA :: Ogólne zasady gry-
Skocz do:  


BlackButler

HogwartDream